Dixit Disney

Kód: ASDIXDIS01CSSK
Čárové kódy:
  • 3558380107019
Doporučená MOC:899 Kč
Počet ks v kartonu:6
Populární hra Dixit s ilustracemi z pohádek Disney a Pixar.
Dixit: Disney Edition je nádherně ilustrovaná hra, která rozvíjí představivost a intuici. Připomeňte si známé příběhy z dílny Disney a Pixar a nechte se unést svojí fantazií!

Ve hře Dixit se stanete vypravěčem a budete vymýšlet vlastní příběhy.
Díky jednoduchým pravidlům a principu hraní si zábavu s Dixitem může užít opravdu každý napříč všemi věkovými kategoriemi.
Hra je také vhodná pro děti, kterým napomáhá k rozvíjení jejich fantazie a obohacování slovní zásoby.

V každém kole zastává jiný hráč roli vypravěče. Získává body tím, že ostatní hráči hádají jeho kartu pomocí nápovědy, kterou jim poskytne. Ale tato nápověda musí být důmyslná, protože pokud kartu uhodnou všichni hráči, nedostane vypravěč žádné body! Ostatní hráči získávají body tím, že najdou vypravěčovu kartu anebo též tím, že získají hlasy ostatních hráčů díky chytrému výběru karet. Hra končí ve chvíli, kdy jeden nebo více hráčů získá 30 bodů a více. Vítězí hráč s největším počtem bodů.

„Dixit se zrodil z mé touhy nabídnout hráčům úžasnou cestu do poetického světa představivosti. Každá ilustrace na kartě otevírá okno do zahrady vašich snů a prostřednictvím jediného slova nabídne svou krásu všem. Díky nezměrné představivosti různých ilustrátorů se hráči v průběhu několika let s radostí vypravili do mnoha snových světů. Právě nyní nastává jedinečný okamžik, kdy svět Dixit prozkoumá kouzelné příběhy Disney a Pixar! Toto epické střetnutí rozpoutá kreativitu hráčů. Vydejte se s námi na
dobrodružství a zažijte zázrak Disney.“ Jean-Louis ROUBIRA - návrhář hry Dixit

Jak se hraje Dixit:
1. Hráči se střídají v roli vypravěče. Vypravěč si ze svých karet vybere jednu kartu a řekne ostatním hráčům nějakou nápovědu k této kartě (slovo, větu, píseň...).
2. Poté ostatní hráči si ze svých karet vyberou tu, která nejlépe odpovídá nápovědě. Vypravěčova karta se zamíchá společně s kartami ostatních hráčů a pak se všechny vybrané karty vyloží lícem na stůl.
3. Která z nich patří vypravěči? Hráči tajně hlasují a pak začíná bodování. Získané body se zaznamenají na hrací desce.

Rada pro vypravěče:
Nápovědou pro ostatní hráče může být věta o tolika slovech, kolik potřebujete. Můžete si ji vymyslet nebo vypůjčit z nějaké básně, písně, filmu nebo přísloví. Můžete ji i zazpívat nebo vyjádřit zvukomalebně či pantomimicky.
Pokud je nápověda příliš jednoduchá (například příliš popisná), nebo naopak příliš těžká (příliš abstraktní nebo osobní), může se stát, že za ni vypravěč nezíská žádné body. Musí zajistit, aby jeho kartu uhodl alespoň jeden hráč, nikoli však všichni. Ze začátku se to může zdát těžké, ale brzy zjistíte, že inspirace se dostaví!

Obsah balení:
84 karet Dixit s ilustracemi od Disney a Pixar
6 hlasovátek
6 dřevěných figurek
1 hrací deska
česká a slovenská pravidla


Parametry

Dodavatel
ADC Blackfire
Druh
ASM
Licence
Dixit
Výrobce
Libellud
Produktová řada
DESKOVKA
Balení
0
Jazykové mutace
CS, SK
Věk od
8 let
Doba hraní
30 min.
Počet hráčů
3-6
Země původu
DE
Kus hmotnost v kg
0,93 kg
Kus šířka v cm
27,5 cm
Kus výška v cm
27,5 cm
Kus hloubka v cm
5,5 cm
Počet ks v balení
0 ks
Balení šířka v cm
29 cm
Balení výška v cm
36 cm
Balení hloubka v cm
30 cm
Počet ks v kartonu
6 ks
Karton hmotnost v kg
5,58 kg
UPOZORNĚNÍ! Nevhodné pro děti do tří let. Nebezpečí udušení - obsahuje malé části.